Zabawa ze smakiem – Manufaktura Czekolady zaprasza na kreatywną integrację podczas czekoladowych warsztatów

Zabawa ze smakiem – Manufaktura Czekolady zaprasza na kreatywną integrację podczas czekoladowych warsztatów

Wraz z początkiem września w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek, a do szkół ruszyli uczniowie, spragnieni wiedzy, nowych doświadczeń i kontaktu z rówieśnikami. Pandemia COVID-19 skutecznie uniemożliwiła najmłodszym nie tylko stacjonarną naukę, ale także możliwość integracji, a niekiedy także dostęp do rozrywki, równie kluczowy dla ich prawidłowego rozwoju. Warto pamiętać, że szkoła to nie tylko nauka, a dzieci najefektywniej uczą się przecież poprzez wspólną zabawę.
Nowy rok szkolny będzie wyzwaniem dla nauczycieli, którzy będą musieli nie tylko dostosować się do zmian w programie nauczania, ale również znaleźć najlepsze sposoby na przemyślane i angażujące rozrywki dla wychowanków, które w 2020 roku ograniczyła pandemia.

Doskonała zabawa podczas czekoladowych warsztatów

Świetnym pomysłem na szkolną wycieczkę, podczas której uczniowie nie tylko będą się doskonale bawić, ale również poszerzą swoją wiedzę i będą mogli wykazać się kreatywnością, są czekoladowe warsztaty w warszawskiej Manufakturze Czekolady Chocolate Story.
Podczas warsztatów najmłodsi poznają odpowiedzi na pytania skąd pochodzi czekolada, jaka jest jej historia i w jaki sposób się ją wytwarza. Eksperci w przystępny dla dzieci sposób opowiedzą o procesie pozyskiwania ziaren kakaowca i przetwarzania go w pyszny deser. Uczestnicy będą również mogli stworzyć własną, niepowtarzalną tabliczkę czekolady.
Czekoladowe warsztaty to doskonała rozrywka dla dzieci w każdym wieku. Najmłodsi mogą samodzielnie lub przy wsparciu opiekuna zaprojektować własną tabliczkę z dodatkiem wybranych owoców liofilizowanych i bakalii. Wyczekiwanym przez wszystkich punktem programu jest także degustacja różnych rodzajów czekolad. Zajęcia nie tylko pobudzają kreatywność najmłodszych, ale także integrują. To doskonały pomysł na wspólne spędzenie czasu.
Zwieńczeniem warsztatów czekoladowych jest własnoręczne pakowanie stworzonych tabliczek w wybrane opakowania, a każdy z uczestników otrzymuje Dyplom Młodszego Czekoladnika. To świetna rozrywka dla dzieci w każdym wieku, a także rodziców i opiekunów, którzy mogą aktywnie uczestniczyć w warsztatach.
Warsztaty czekoladowe odbywają się w Manufakturze Czekolady Chocolate Story przy Marszałkowskiej 9/15. Organizowane są zarówno dla grup, jak i indywidualnych uczestników (dziecko i opiekun).

Dostosowanie do zaostrzonego reżimu sanitarnego

W celu zapewnienia gościom maksymalnego bezpieczeństwa Manufaktura Czekolady Chocolate Story zastosowała wszelkie możliwe środki sanitarne. W lokalu obowiązuje nakaz noszenia maseczek, a narzędzia wykorzystywane podczas warsztatów są odkażane po każdorazowym użyciu. Ponadto, w lokalu znajduje się również dozownik z żelem antybakteryjnym, z którego mogą korzystać uczestnicy. W miesiącach, w których niemożliwe było organizowanie warsztatów stacjonarnych Manufaktura Czekolady wprowadziła również spotkania w formie online.
Koszt udziału w czekoladowych warsztatach za jednego uczestnika wynosi od 40 do 50 zł. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie internetowej organizatora. Rezerwacji na warsztaty należy dokonać telefonicznie lub przez formularz na stronie www.manufakturaczekolady.pl.